گیاه آپارتمانی شفلرا که شب ها مهتابی می شود

گیاه آپارتمانی شفلرا به طور کلی، بسیار مقاوم است، اما می تواند مورد حمله قرار گیرد:

عنکبوت قرمز : کنه‌های بسیار کوچکی به اندازه 5/0 سانتی‌متر به رنگ قرمز هستند که تارهایی می‌بافند و از آب برگ‌ها تغذیه می‌کنند و به همین دلیل با لکه‌های زرد یا خاکستری ظاهر می‌شوند. آنها با کنه کش ها مبارزه می کنند.
شپشک آرد آلود : عمدتاً پنبه. آنها همچنین از آب برگ، ریشه و شاخه های جوان تغذیه می کنند. با یک حشره کش ضد رسوب درمان می شود.
شته ها: شته نامیده می شود. آنها می توانند زرد، سیاه، سبز، قهوه ای و ریز با قد حدود 0.5 سانتی متر باشند. آنها عمدتاً روی گل ها و جوانه ها و همچنین روی برگ ها یافت می شوند. با آب صابون یا خاک دیاتومه مبارزه کنید.

گیاه
سفر : آنها مانند گوش های مینیاتوری سیاه رنگ هستند که از شیره برگ ها تغذیه می کنند. با صابون پتاسیم درمان کنید.

قارچ ها – مانند آنتراکنوز، گریس، آلترناریا یا سفیدک پودری. علائم شامل ظهور کپک یا گرد و غبار مایل به سفید یا خاکستری، پوسیدگی برگ ها، ساقه ها و/یا میوه ها، ضعیف شدن گیاه و در موارد شدید، مرگ نمونه است.
با کنترل خطرات و استفاده از قارچ کش ها درمان می شود.
باکتری ها : مانند زانتوموناس که باعث ایجاد لکه های زرد با قطر کمتر از 1 میلی متر می شود. با برش قسمت های آسیب دیده درمان می شود.
به طور کلی در برابر سرما مقاومت می کند اما در برابر سرما مقاومت نمی کند. رایج ترین گونه ها را می توان در فضای باز در آب و هوای معتدل گرم مانند دریای مدیترانه رشد داد، جایی که یخبندان ضعیف، کوتاه مدت و پراکنده هستند (تا -2 درجه سانتیگراد یا -4 درجه سانتیگراد در صورت پناه گرفتن). با این حال، آنها به طور ایده آل باید در داخل خانه در دمای کمتر از 0 درجه سانتیگراد نگهداری شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.