کیفیت برتر و قیمت خارج از محدوده ظرف کریستال

هنگامی که بیکاری در سال 1933 به 25 درصد کت چرم دخترانه کوتاه افزایش یافت، بودجه برای دکوراسیون جدید خانه تقریباً به انتهای لیست در بودجه متوسط خانواده سقوط کرد.

شیشه‌سازان از ساخت کریستال‌های لوکس، که خارج از محدوده قیمتی اکثر مردم بود، روی آوردند و در عوض روی ساخت شیشه‌های رنگی تمرکز کردند.

این قطعات که عمدتاً بین سال‌های 1929 تا 1941 تولید شدند، توسط چندین تن از طریق ریختن شیشه مایع در قالب‌های از پیش ساخته شده ساخته می‌شدند و یا به صورت رایگان در اختیار آنها قرار می‌گرفتند یا به قیمت ارزان به فروش می‌رسیدند.

به طور کلی، قطعات صیقل جیوه نقره ای با چگالی 14 داده نمی شدند و لبه ها ناهموار باقی می ماندند، که باعث کیفیت پایین تر و همچنین محصول نهایی اقتصادی تر می شد.

به‌عنوان راهی برای آوردن مردم به مکان‌هایشان، خانه‌های فیلم محلی در طول تبلیغات «شب ظرف» ظروف غذاخوری شیشه‌ای را به مردم اهدا کردند، پمپ بنزین‌ها قطعاتی را به عنوان جایزه برای انجام بازی‌ها در هنگام سوخت‌گیری خودرو ارائه کردند، و برخی از خواربارفروشی‌ها حتی خرده‌های کوچک شیشه‌ای را داخل آن می‌پراندند.

کیسه های سفارشات مشتریان سرویس آرکوپال حدود بیست تولیدکننده حدود 100 الگوی مختلف ساختند که اغلب از کریستال سنتی تقلید می‌کردند، و مردم تلاش می‌کردند تا اتاق‌های غذاخوری خود را با همه‌چیز، از زیرسیگاری‌های صورتی و شمعدان‌های زرد گرفته تا ست‌های ظروف غذاخوری همسان با ظاهر فنی، تزئین کنند.

البته در این دوره کریستال ریز همچنان ظرف کریستال ساخته می‌شد، اما مطمئناً با شیشه‌های افسردگی رنگی همگام نبود.

 • منابع:
  1. A Brief History of Depression Glass, the 1930s Kitchen Staple Making a Comeback
 • تبلیغات: 
  1. فوتبالیست معروفی که سه هفته ناپدیده شده است!
  2. بازگشت مجدد مجری معروف پس از حادثه ای تلخ!
  3. چند تا از رازهای موفقیت موسسان گوگل را در این مقاله بخوانید!
  4. ورود دستگاه چیلر به ایران ممنوع شد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.