نخود بوکاني كه موجب افزايش هوش جنين در بارداري مي شود

نخود بوکان کوچک اما قدرتمند منبعی از پروتئین است که مملو از ویتامین های کاهش دهنده بیماری و پروتئین های پرکننده شکم است. نخود خشک و نخود سبز اساساً از یک گیاه مشتق شده اند و ویژگی های یکسانی دارند، اما تا حدی. آنها به معنای واقعی کلمه مانند دو نخود در یک غلاف با چند تفاوت جزئی هستند.

اگرچه ممکن است به نظر یک نوع غذایی جدا از سایر اقلام خشک شده در شربت خانه شما باشد، نخودفرنگی از خانواده لوبیا و حبوبات است. آنها معمولاً به دلیل شکل آنها جدا در نظر گرفته می شوند.

نخودها کروی هستند که حبوبات را از پسرعموهای حبوبات خود متمایز می کند. برای خشک کردن نخود، زمانی که نخود به بلوغ کامل رسید در غلاف برداشت می شود و سپس خشک می شود. وقتی نخودها کاملاً خشک شدند، به طور طبیعی در درز از هم جدا می شوند.

نخود
سبزی هوای خنک انواع مختلفی دارد. نخود سبز، نخود فرنگی و نخود برفی یا قندی رایج ترین هستند و به صورت فصلی در دسترس هستند. نخود فرنگی بهترین راه برای دریافت تازه ترین نخود فرنگی است.

تازه، آبدار و شیرین، چاق هستند و برای خوردن مستقیم از غلاف عالی هستند. نخودفرنگی تازه بخار پز شده وقتی درست پخته شود کمی گاز می گیرد و با انواعی که تبدیل به نخود خشک می شود فاصله زیادی دارد.

بیشتر نخودهایی که به صورت تازه فروخته می شوند را می توان خشک کرد، در حالی که آنهایی که به صورت خشک فروخته می شوند معمولاً تازه فروخته نمی شوند.

نخود تازه ای که در خواربارفروشی و بازار کشاورز پیدا می کنید با نخودهایی که برای دانه های بالغ خود برداشت می شوند و سپس خشک می شوند، یکسان نیست. ممکن است دو هفته طول بکشد تا غلاف نخود بالغ برای پردازش کاملا خشک شود. دانه های بالغ نشاسته بیشتری دارند و نخود خشک بهتری می سازند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.