محافظت از قطعات فلزی مختلف در سیستم خنک کننده با ضدیخ

موتور خودروی شما گرمای زیادی تولید می کند که مقدار ضد یخ ال 90 در صورت عدم کنترل آن می تواند آسیب جدی ایجاد کند، به همین دلیل است که ضد یخ برای نگهداری از خودروی شما حیاتی است.

هنگامی که با آب مخلوط شده و به رادیاتور شما اضافه می شود، ضد یخ به تنظیم دمای موتور کمک می کند و در عین حال از قطعات فلزی مختلف در سیستم خنک کننده موتور شما محافظت و روغن کاری می کند.

ضدیخ مایع رنگی است که شما (همراه با آب) در رادیاتور کم مصرف ترین بخاری برقی نانو خود قرار می دهید تا به تنظیم دمای موتور کمک کند، ماده اصلی آن اتیلن گلیکول است که نقطه انجماد آب را کاهش می دهد و نقطه جوش آن را افزایش می دهد، این به جلوگیری از یخ زدن، جوشیدن یا تبخیر شدن آب رادیاتور شما کمک می کند.

همراه با سوخت و روغن، ضد یخ کنار سالنی برای عملکرد صحیح موتور ضروری است، بدون آن، گرمای حاصل از احتراق باعث می شود که موتور به سرعت بیش از حد گرم شود یا حتی به طور کامل آن را مسدود کند.

ضدیخ همچنین اجزای سیستم خنک کننده را که با آب در تماس هستند روغن کاری می کند و از خوردگی اجزای فلزی جلوگیری می کند.

اصطلاحات “مقدار ضد یخ 206 تیپ 5” و “خنک کننده” اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، اما این درست نیست، ضد یخ یکی از اجزای مایع خنک کننده موتور است، دقیق تر است که بگوییم خنک کننده مخلوطی از ضد یخ و آب است.

آب به تنهایی برای خنک نگه داشتن موتور کافی نیست، گرمای حاصل از احتراق در نهایت باعث جوشیدن آن می شود، در تابستان، آب به تنهایی می تواند تبخیر شود و در زمستان، ممکن است یخ بزند و آن را بی فایده کند.

 • منابع:
  1. ?Antifreeze: does your car really need it
 • تبلیغات: 
  1. به جای حرف زدن عمل کنید تا کارآفرین نمونه شوید!
  2. گوشی که منجر شد و یک خانه را به آتش کشاند
  3. با پلی استر نوشابه گازدار تولید کنید
  4. قفسه ابزار که با خیس شدن نامرئی شد!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.