شخصی با پادری گلیم بافی همسرش را به قتل رسانید

در دهه های اخیر بسیاری از صنایع دستی مورد بی توجهی فراوانی قرار گرفته است که منجر به ناپدید شدن بیشتر آنها شد، زیرا بسیاری از شهرها و روستاهای استان های ساحلی به صنایع دستی معروف بودند که در بالای آن گلیم و فرش دستباف قرار داشت.

شهر ابیس در استان اسکندریه یکی از ممتازترین شهرهای مصر در تولید پادری گلیم بافی و فرش دستباف است، از این رو لنز «صداالبلد» مراحل ساخت فرش دستباف را در یکی از کارخانه های ابیس گشت و گذار کرد.

در ابتدا ایمن مسعد یکی از کارگران کارخانه فرش دستباف ایبیس می گوید: اولین قدم در ساخت فرش دستباف این است که نخ ها را قبل از بافتن به رنگ های مورد نیاز رنگ آمیزی کرده و رنگ را با رنگ های مورد نیاز تهیه می کنند. رنگ را با آب می جوشانند، سپس از یک تثبیت کننده رنگ استفاده می کنند و ماده ای را که قرار است رنگ شود، قرار می دهند.

پادری

مواد را بر حسب هر رنگ در رنگ رها می کنند، سپس مواد را در هوا پخش می کنند تا خشک شود، زیرا این کار 24 ساعت طول می کشد، سپس نخ ها پس از چاپ برای بافت فرش دستباف استفاده می شود.

احمد عبدالناصر یکی از کارگران کارخانه ابیس با اشاره به این که مراحل ساخت فرش با آماده سازی بافندگی شروع می شود، سپس زین برای بافندگی آماده می شود، سپس طرح برای اجرا مشخص می شود.

وی ادامه داد: بافت فرش  و گلیم دستباف 4:6 ماه طول می کشد که با توجه به تعداد گره های فرش متفاوت است، زیرا فرش هایی با 25 گره، 16 گره دیگر و 12 گره وجود دارد که تعداد گره ها تعیین کننده تعداد گره های فرش هستند. ضخامت فرش

وی با بیان اینکه تقاضای خرید فرش دستباف در دوره کنونی بسیار زیاد است، تصریح کرد: میانگین قیمت فرش دستباف بسته به تعداد گره های فرش از 1700 پوند تا 3700 پوند است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.