سیر ترشی همدانی که موجب از بین بردن یبوست می شود

سیر ترشی همدان دور از هر خانه ای برای زمستان برداشت می شود، در حالی که یک پیش غذای اصلی و خوشمزه است که به خوبی با غذاهای گوشتی، گل گاوزبان، اسپیک سرو می شود. می توانید سیر را با میخک و همچنین کله های کامل را با ترکیبات مختلف ادویه و ادویه ترشی ترشی کنید. در هر صورت، آن را به عنوان سرد خواهد بود، اما کمتر مفید خواهد بود.

نحوه تهیه ترشی سیر : سیر را پوست بگیرید. حبه های سیر را نیم ساعت در آب سرد خیس کنید، در آبکش آبکش کنید، اجازه دهید آب آن کشیده شود. چند شیشه کوچک را استریل کنید. دانه های شوید، دانه فلفل را روی آنها بمالید. حبه های سیر را در شیشه ها پخش کنید.
آب را بجوشانید و سیر را روی آن بریزید. بعد از 20 دقیقه آب قوطی ها را داخل تابه بریزید.
برگ بو را اضافه کنید، مقدار نمک و شکری که در دستور ذکر شده را اضافه کنید، بگذارید بجوشد و یک دقیقه بجوشد. سرکه را در ماریناد بریزید، هم بزنید، حرارت را خاموش کنید. سیر را با ماریناد داغ پر کنید، فورا چوب پنبه را بپوشانید، شاخه های فلزی را بچرخانید.
اجازه دهید زیر چیزی گرم خنک شود، ابتدا شیشه ها را وارونه کنید.

ترشی
سیر ترشی شده طبق این دستور العمل را می توان هم به عنوان یک میان وعده مستقل و هم به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده برای تهیه سس ها و سس ها برای سوپ استفاده کرد.

حبه های سیر ترشی فلفل سرهای سیر را روی حبه ها جدا کنید ، پوسته ها را از آنها جدا کنید ، ضخیم شدن را قطع کنید. دندان های پوسیده و بد، دندان های خوب را دور بریزید، آنها را بشویید.

غلاف ها را بشویید، خشک کنید. با نوشابه، 2-3 قوطی با ظرفیت 0.25-0.35 لیتر را بشویید. آنها را استریل کنید، درب های مناسب را بجوشانید. در این مورد، استفاده از پیچ راحت است. برگ های نخود، برگ های توت را پخش کنید. در هر کدام یک غلاف فلفل چیلی قرار دهید.
شیشه ها را با حبه های سیر پر کنید.
سیر را با آب جوش پر کنید، شیشه ها را بپوشانید و بگذارید 15 دقیقه دم بکشد. آب را بیرون بریزید. آب تمیز را دوباره بجوشانید و آب جوش را روی سیرها بریزید. بعد از 10 دقیقه آب را خالی کنید.نیم لیتر آب را با نمک و شکر مخلوط کرده و به جوش آورده و سه دقیقه بجوشانید.
سرکه را روی قوطی ها بریزید. سیر بلافاصله با ماریناد داغ ریخته می شود.
درب ها را محکم ببندید، شیشه ها را وارونه کنید. چیزی گرم بپیچید. حتی حوله ای که از وسط تا شده باشد مناسب است. یک روز بعد، شیشه های حبه های سیر را می توان به انباری منتقل کرد. شما می توانید آنها را در تمام زمستان در دمای اتاق ایمن نگه دارید. آنها فقط در سه هفته آماده استفاده خواهند بود – سیر برای ترشی کردن و به دست آوردن طعم تند زمان می برد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.