تشک طبی رویالی كه موجب تقويت شنوایی مي شود

کوواکس و همکاران مطالعه ای را با 313 بزرگسال مبتلا به کمردرد مزمن غیراختصاصی پس از بیدار شدن از خواب انجام داد.

سفتی تشک طبی رویال بر اساس مقیاسی که کمیته اروپایی برای استانداردسازی ایجاد کرده بود، امتیازدهی شد و از 0 (حداکثر سفتی) به 10 (حداقل سفتی) رسید.

تشک های سفت (Hs = 2 · 3) و متوسط ​​(Hs = 5 · 6) به طور تصادفی به بیماران اختصاص داده شدند. بیماران در زمان 0 و 90 روز از طریق مقیاس آنالوگ بصری (VAS) پس از بیدار شدن از خواب و پس از 30 دقیقه و با نسخه اسپانیایی پرسشنامه رولند موریس برای ارزیابی میزان ناتوانی تجربه شده در طول فعالیت های روزانه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند.

در این مطالعه، 59 فرد سالم وارد مطالعه شدند: افراد فعال، عاری از آسیب‌شناسی اسکلتی عضلانی شناخته شده، که در 5 سال گذشته روی تشک‌های فنری تجاری می‌خوابیدند.

با این حال، آنها گهگاه ناراحتی فیزیکی در طول خواب، سفتی پشت پس از بیدار شدن و کیفیت پایین خواب را گزارش کرده بودند، حتی اگر هیچ وضعیت پاتولوژیک مرتبط با خواب تشخیص داده نشده بود.

تشک

از داوطلبان این مطالعه خواسته شد تا پرسشنامه‌ای را روزانه به مدت 28 روز برای بررسی کمردرد، درد شانه، سفتی ستون، کیفیت، راحتی و کارایی خواب پر کنند. همان پرسشنامه ها در طول 28 روز بعد از خواب روی تشک متوسط ​​سفت تحویل خانواده هایشان به همان افراد انجام شد.

تشک دارای ویژگی های زیر بود: سطح متوسط ​​سفت بر اساس این اجزا: واحد فنر Bonnell با پوشش فوم، پد فیبر متراکم، فوم فوق العاده نرم، پوشش گلدار، پایه نیمه انعطاف پذیر، الیاف صاف. آنها به اندازه تشک هایی بودند که قبلاً توسط داوطلبان استفاده می شد. نتایج بهبود قابل توجهی را برای تمام پارامترهایی که قبلا نشان داده شده بود نشان داد.

در پایان مرحله آزمایشی در روز 28، کاهش کمردرد تقریباً 48٪ و بهبود کیفیت خواب 55٪ گزارش شد. چنین بهبودی با کاهش قابل توجهی در سطوح استرس مرتبط است.

در ماه‌های 5 تا 6 از مرحله آزمایشی اولیه، افراد تحت یک ارزیابی اضافی قرار گرفتند تا ارزیابی را تکمیل کنند و گزارش دهند که آیا اثرات مثبت به‌دست‌آمده در طول زمان دوام داشته است یا خیر. علاوه بر این، BMI بالاتر با کیفیت خواب بدتر در هر دو مرحله مرتبط بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.