استفاده از انار ترش در مازندران موجب درمان دیابت می شود

Marisa Pfohlun و همکارانش از دپارتمان علوم زیست پزشکی و دارویی دانشگاه رود آیلند، کینگستون، ایالات متحده، عصاره غنی شده با فنل میوه انار را به دلیل اثرات محافظ کبدی و ضد التهابی آن در موش‌های نر که از رژیم غذایی پرچرب تغذیه کرده بودند، بررسی کردند.

عصاره انار ترش در مازندران کبد چرب ناشی از رژیم غذایی را کاهش داد و ژن های تنظیم کننده چربی کبد را سرکوب کرد. علاوه بر این، آنها دریافتند که بیان ژن سیتوکین های پیش التهابی شامل Il-1α، Il-7، Il-11، Ifnα، Tnfα و Lepr را در هیپوکامپ سرکوب می کند.

اگرچه این یک مطالعه روی موش بود، اما یک مطالعه بسیار امیدوارکننده است زیرا یافته های آن از اثرات محافظتی عصاره انار در برابر بیماری های کبدی و عصبی ناشی از رژیم غذایی پرچرب حمایت می کند.رژیم غذایی استاندارد جوندگان، با یا بدون 1٪ عصاره میوه به مدت 12 هفته.

ChilitoenNogadito توصیه های کلی WHO از مصرف حداقل 5 وعده میوه در روز، میوه های متنوع برای دریافت انواع بیشتری از مواد مغذی، تاکید می کند که همیشه باید میوه های فصلی را ترجیح دهید.

انار

مخصوصاً انار در این فصل پاییز به وفور یافت می شود و میوه ای کم انرژی است و به ازای هر 100 گرم محصول، 34 کیلو کالری دارد و به همین دلیل آن را کم انرژی، اما سهم زیادی دارد. از مواد مغذی با کیفیت بالا. . می توان آن را به تنهایی خورد یا دانه های آن را به غذاهای مختلف مانند نوشیدنی های سرد، سالاد، مخلوط دانه های آن با بادمجان، ماهی یا دسر با پنیر یا ماست اضافه کرد.

در مکزیک نیز بخشی از مواد تشکیل دهنده غذای معروف Chile en Nogada است، یک غذای فصل تعطیلات ملی، در ماه سپتامبر، که به رنگ های پرچم به دلیل موادی که با آن ارائه می شود اشاره دارد: سبز. از چیلی و جعفری، سفید از نوگادا و قرمز از انار.

از شما دعوت می کنیم از این میوه خوشمزه با طعمی شیرین و تازگی فوق العاده لذت ببرید که به دلیل محتوای آنتی اکسیدانی بالا که در بیماری های مختلف کبدی که انسان را تحت تاثیر قرار می دهد بسیار ضروری است و همچنین به طور بالقوه برای مهار ویروس COVID-19 مفید است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.